Zázemí tu najde celkem13 lidí, kteří nemají šanci s ohledem na svoji finanční situaci získat vlastní byt. Dva byty jsou dvoupokojové a tři jednopokojové.

Podle starostky Evy Laštovicové mají někteří lidé ve Věcově problémy s bydlením už dlouho. „V posledních letech se na obec postupně obracelo stále více žadatelů o bydlení. Proto můj předchůdce, starosta Zdeněk Vraspír, začal již v roce 2014 podnikat první kroky k vybudování sociálního bydlení. Vytipoval budovu bývalého lihovaru. Těžko bychom v podkrovní části domu hledali lepší využití,“ zdůraznila. Obci k vybudování bytů pomohly zvláštní dotace z evropských fondů.

Starosta Vraspír zemřel po nákaze koronavirem. Sociální byty byly jeho velký sen. "Myslím, že je to dobrý nápad. Pro lidi, kteří nemají peníze a na vlastní bydlení se nikdy nezmohou," konstatovala Eva Dvořáková z místní prodejny Coop ve Věcově.

Obec Věcov se na nachází v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Žije zde 713 obyvatel. „Celkový rozpočet na sociální byty přesáhl osm milionů korun. Dotace pokryla sedm milionů tři sta tisíc ,“ upřesnila starostka.