„Musíme pokrýt směnný provoz. Lidí nabereme tolik, aby byl zajištěný plynulý chod zařízení. Půjde o pozice pokladník, recepční, lázeňská, uklízečka, saunář, plavčík, technolog údržbář a ještě možná i instruktor fitness," řekl ředitel Novoměstské společnosti, která má lázně pod patronátem, Jiří Brychta.

Pohovory se zájemci o zaměstnání se uskuteční tak, aby počátkem září mohli nastoupit do pracovního poměru. „Přijímáme životopisy lidí, již u nás chtějí pracovat. A zároveň se domlouváme i s těmi, kteří mají zkušenosti například s fittnes nebo s masážemi, že by se stali našimi partnery na dohodu," uvedl Jiří Brychta.

Součástí městských lázní budou i aktivity, které mají návštěvníkům zpříjemnit a zatraktivnit pobyt. „V areálu vzniknou prostory pro cvičení, chybět by neměly ani masáže, kosmetické studio, nebo třeba dětský koutek," prozradil Brychta.

První přihlášky od zájemců o zaměstnání i spolupráci se už na stole ředitele městské společnosti objevily. „Už se ozvaly i dva subjekty, které provozují plaveckou školu. Určitě u nás tedy bude i plavání pro děti," podotkl ředitel Brychta.

Nynější pracovní náplní ředitele Novoměstských služeb je především objíždění lázeňských center, kde sbírá inspiraci. „Objíždím konkurenční bazény i saunové světy. Teď je ještě šance zasáhnout do hrubé stavby s nějakou drobnou úpravou," vysvětlil Jiří Brychta.

Základ stavby se už jasně rýsuje, a tak na větší stavební změny už příliš prostoru nezbývá. „Úpravy nebudou v souvislosti s hlavním provozem, ale spíš v návaznosti na prostory pro doplňkovou nabídku, což se týká masáží, kosmetických služeb a podobně. Finální úprava prostor bude řešena podle nájemců, kteří budou v lázních nabízet své služby," poznamenal novoměstský starosta Michal Šmarda.

Doplňkové služby by mohly být rozšířeny i o velmi žádanou nabídku pivních lázní, vonných či rašelinových koupelí. „To bych u nás rád provozoval, jen nevím, jestli se nám podaří najít místo. Projekt byl připravený jinak a s místem pro tyto aktivity bojujeme," prohlásil Jiří Brychta.

Součástí doplňkových služeb bude i bufet, v němž by měla být podávána zdravá a kvalitní strava, jako jsou například zeleninové a ovocné poháry a podobně.

Zásadní otázkou pro návštěvníky městských lázní je cena vstupného. Obyvatelé města a jeho místních částí dostanou na vstup do bazénu slevu. Ovšem pouze ti, kteří jsou držiteli novoměstské karty.

„Máme už nějaké pracovní návrhy, ale ještě je dotváříme. Analyzujeme ceny na trhu. Vycházíme z průměrné mzdy na Vysočině, je nám jasné, že nemůžeme dát stejnou cenu, jaká je v pražských akvaparcích. Počítáme s tím, že budou zvýhodněni držitelé novoměstské karty. Stavba lázní padla na bedra novoměstských daňových poplatníků, takže na ně budeme pamatovat. A slevy budou mít také zdravotně postižení, senioři a děti," vyjádřil se Brychta.

Výši vstupného by radnice měla podle starosty Šmardy vědět do konce června. Určité představy o ceně vstupného už ale v Novém Městě mají. „Výhodnější bude vstupenka na více hodin. Návštěvník si tak může nejprve zajít zacvičit, pak na hodinku zaplavat, posadit se do vířivky a ukončit to masáží. Tak, aby se cítil opravdu dobře," nechal se slyšet Jiří Brychta.