„Vidím jako skvělé už jenom to, že jsme se dokázali spojit, abychom spolupracovali," poznamenal bystřický starosta Karel Pačiska o vzniku turistické destinace.

Podstatou společné propagace je záměr, aby turisté na Vysočině trávili delší dobu, z čehož budou profitovat jak místní podnikatelé, tak i lidé, kteří s rozvojem turistického ruchu najdou nová pracovní uplatnění. „Turistická destinace Koruna Vysočiny si dává za cíl překlenout ducha konkurence a propojováním turistických cílů budovat atraktivní oblast „mezi Brnem a Žďárskými vrchy" pro delší pobyt návštěvníků," uvedl Vladimír Vecheta ze společnosti Koruna Vysočiny.

Kancelář turistické destinace bude zřízena v objektu bystřického městského úřadu. Roční příspěvek 150 tisíc korun, který si města odsouhlasila, bude letos použit na rozjezd propagace. Regiony už dostaly své propagační přídomky. Bystřicko je rájem Vysočiny, Novoměstsko srdcem Vysočiny, Tišnovsko bránou Vysočiny, Meziříčsko mostem Vysočiny, Žďársko hvězdou Vysočiny a Bítešsko obdrželo přízvisko krojovaná Vysočina. „Jsem rád, že jsem měl tu čest, přesvědčit naše zastupitelstvo o tom, abychom se stali součástí této společnosti. Věřím, že úsilí se po několika letech projeví, a už se těším na ty davy turistů," dodal s úsměvem velkomeziříčský starosta Radovan Necid.

Spolupráce přes hranice krajů podle starostů vychází z historické blízkosti sídel; navíc ještě před pětadvaceti lety všechna patřila do Jihomoravského kraje. „Ve spojení sedmi měst vidíme značnou sílu a jsme rádi, že jsme k tomu byli přizváni. A pokud jde o krajské hranice, v tomto ohledu nehrají roli," řekl starosta Tišnova Jiří Dospíšil.