V rámci tradičních podzimních výsadeb budou tentokrát sázet remízky na pastvině nedaleko Žďáru nad Sázavou, a to u silnice mezi Mělkovicemi a Vysokým (GPS 49.5642592N, 15.9766508E). Akce je naplánována na sobotu 2. listopadu.

„Všechny dobrovolníky budeme očekávat v 9.30 hodin na pastvině u silničky mezi Mělkovicemi a Vysokým. Sázet budeme přibližně 130 listnatých stromů a keřů. Na zatím holé ploše pastviny tak vznikne několik remízů rozdělujících ji na menší části a vytvářejících potřebný stín pro zvířata, která se zde budou pást,“ přiblížila Darina Coufalová ze Sdružení Krajina.

Akce se koná za každého počasí, organizátoři po zkušenostech z předchozích let doporučují teplé pracovní oblečení a pevnou obuv.

„Stromky, výsadbový materiál, nářadí, teplý čaj a občerstvení bude zajištěno. Vítáme příspěvky v podobě pekařských výrobků z domácí kuchyně, abychom se při práci mohli posilnit,“ doplnila Darina Coufalová. Po sázení všechny čeká oběd v sídle Sdružení Krajina v Počítkách a odpolední doprovodný program – výstava fotografií, soutěž o nejlepší štrúdl a další překvapení.