Desítky účastníků Faraónského běhu pokořily 84 schodů často v rekordních časech. Nebylo se také čemu divit, dráha byla lemována davy lidí, kteří své favority hlasitě povzbuzovali. Akce se konala již pošesté a opět pod taktovkou Sboru dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 – Zámek.

Mezi závodníky byli tedy k vidění převážně hasiči a hasičky, a to od těch úplně nejmladších – předškoláků, přes dorost až po zkušené dospělé. „Už někde v půlce jsem nemohl a pěkně mě bolí nohy. Ten kopec je hrozný,“ svěřil se s pozávodními dojmy sedmiletý Ondřej Kondrát ze Sboru dobrovolných hasičů Jámy. Ten vyběhl schodiště za 53,4 sekundy a skončil tak ve své kategorii devátý.

Do závodu se mohla zapojit i veřejnost. Faraónský běh si opět nemohl nechat ujít například žďárský místostarosta Jaromír Brychta, který schody do Zelené hory zdolal za rovných třicet sekund. „Oproti loňsku jsem se o asi tři sekundy zlepšil. Možná je to tím, že jsem vždy běhal v polobotkách a saku, jelikož jsem jel většinou z nějaké akce. To sice letos jedu také, ale přibalil jsem si s sebou tentokrát trenky a botasky, tak je to asi znát,“ řekl Jaromír Brychta. Jen o necelých pět sekund pomalejší než on byl známý žďárský běžec – veterán Alois Bradáč.

Vítězství opět obhájil člen Sboru dobrovolných hasičů Žďár 2- Zámek Marek Entlicher, který dosáhl času 16,4 sekundy.