„V knize nabízíme přes 150 barevných reprodukcí pohlednic. Jsou z let 1897 až 1922 a z různých částí města, taková všehochuť,“ uvedl předseda klubu Emil Pelikán.

Filatelisté si termín vydání vyhlédli kvůli chystaným oslavám ve městě. „Je k příležitosti výročí 400 let od povýšení Žďáru na město,“ řekl Pelikán. Oficiální křest knihy se včera uskutečnil v knihově Matěje Josefa Sychry. K dostání je přibližně činí 750 kusů. „Je to docela málo, směřujeme to pochopitelně k obyvatelům města a okolního regionu, nehodláme to rozšiřovat někam dál. Cena je 250 korun,“ konstatoval vedoucí filatelistů.

Hodnota historických pohlednic Žďáru již není zanedbatelná, pokud by se zájemci podařilo přemluvit některého ze sběratelů, musel by si připravit asi 500 korun. Otisknutým pohlednicím nechybí ani doplňující text. „Bude tam třeba vysvětleno, jak se dnes jmenuje zobrazená ulice před desítkami let. Některé objekty třeba již neexistují, takže si si každý může udělat obrázek o tom, kde se to nacházelo a podobně,“ řekl Emil Pelikán.