„Smlouva o úplatném převodu akcií už byla schválena. Novému Městu se ještě předtím ozvala s nabídkou firma Žďas, která ji ale nepřeklopila do finální podoby. Od 1. ledna 2020 bude tedy Žďár nad Sázavou jediným akcionářem firmy SATT,“ potvrdil převod akcií žďárský místostarosta Josef Klement.

„My jsme nejprve odkoupili akcie Dolní Rožínky a Velkého Meziříčí, a pak jsme všechny akcie nabídli Žďáru. Za akcie dostaneme přes 80 milionů korun. Domluvili jsme se se Žďárem na sedmi ročních splátkách, první bude zaplacena do konce června 2020,“ informoval první muž novoměstské radnice Michal Šmarda.

Stoprocentní vlastnictví SATTu nabízí Žďáru nové vyhlídky a možnosti. „Rádi bychom díky tomu realizovali některé projekty. SATT bude s největší pravděpodobností v budoucnosti zastávat i funkci malých technických služeb. Tím, že je tato společnost už naše, předpokládáme, že nám bude vycházet vstříc v provádění služeb, které město potřebuje,“ uvedla místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková.

Představa radnice je v tuto chvíli taková, že SATT bude pro město kromě své stávající činnosti vykonávat i drobné úpravy veřejného prostoru či zeleně a určité úklidové práce. „Rádi bychom, aby převzal funkci malých technických služeb, které jsme obyvatelům města slíbili. Samozřejmě, že všechno nebude naráz, ale že půjde o postupnou činnost. Uvidíme, jak to bude společnost zvládat,“ řekla Ludmila Řezníčková.

Akciová společnost SATT se prozatím specializovala hlavně na dodávku tepla – z pětadevadesáti procent na území Žďáru nad Sázavou - a internetu. „SATT představuje pomyslné zlaté vejce, je tam obrovský výnosový potenciál, a je dobře, že město Žďár nad Sázavou bude jediným akcionářem, který může z těchto benefitů těžit,“ připomenul starosta Žďáru Martin Mrkos.