Pro vyznavače kolečkových bruslí byl podle slov místostarosty Josefa Klementa nebezpečný. „Nový povrch je ze živičné vrstvy a obrubníky jsou z vnitřní strany zaoblené, takže případný náraz nebude tak dramatický, jako kdyby tam byla ostrá hrana. Stavební práce byly vyčísleny na 1,4 milionu korun,“ uvedl Klement.

Opravy konzultovala radnice nejenom s předsedou místního rychlobruslařského oválu, ale také s trenérem Martiny Sáblíkové Petrem Novákem.

Ilustrační foto.
Za neposečené trávníky dostala firma od radnice druhou pokutu

„Při té příležitosti jsme se s Novákem domluvili, že nově zrekonstruované sportoviště, ale zejména rychlobruslení a in-line bruslení společně ještě více zpropagujeme. Lidé si tak budou moci přijít na in-line bruslích zajezdit s Martinou Sáblíkovou. Akce je naplánována na neděli 16. července od 15 hodin,“ poznamenal žďárský místostarosta. Jak dále upřesnil, podle slov Nováka by do Žďáru nad Sázavou mělo dorazit dvacet až čtyřicet rychlobruslařů hned z několika týmů.

Třicetiletá rychlobruslařka Martina Sáblíková, rodačka ze Žďáru nad Sázavou, která ovládla mistrovství světa celkem osmnáctkrát a je také držitelkou několika juniorských i seniorských světových rekordů, už na nově opraveném ovále u zimního stadionu trénovala.

Řidič poškozené nákladní soupravy pokračoval v jízdě.
Provoz na dálnici zastavilo rozsypané krabicové víno

„Setkal jsem se tam s ní před asi čtrnácti dny. S týmem měli soustřední v Hlinsku, kde absolvovali outdoorové aktivity, trénovat na ovál jezdili právě k nám do Žďáru,“ tvrdí Josef Klement.