Sbor dobrovolných hasičů zasahoval u požáru v obci Březí. Během výjezdu se porouchal motor zásahového vozidla, a proto je nutná generální oprava. Oprava ale převyšuje finanční možnosti obce. Starosta obce Josef Mach se proto obrátil na hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

Rada kraje souhlasila s projednáním žádosti a při kladném vyřízení pošle Kraj Vysočina hasičům Osové Bítýšky 300 tisíc korun. Tato finanční pomoc uhradí téměř polovinu nákladů na opravu. „Vzhledem k tomu, že jednotka dobrovolných hasičů z Osové Bítýšky vyjíždí k událostem v dalších 15 spádových obcích, je obnovení její plnohodnotné akceschopnosti i v zájmu kraje,“ uvedl hejtman kraje Jiří Běhounek. O finanční pomoci se rozhodne 12. září.

Kraj již dříve podobně pomohl městysu Ostrov nad Oslavou v roce 2015. Jednotka zasahovala u vyprošťování vozidla během kalamitní situace - při extrémně silné námraze a popadaných stromech na silnicích. Během zásahu spadl na kabinu vozu strom. Kraj poskytl městysu částku 200 tisíc korun na opravu. „Tato finanční pomoc je poskytována vždy pouze ve zvlášť odůvodněných případech,“ doplnil Běhounek.

Alena Dolníčková