„Zatím jsme je neupřesnili, teprve to budeme dávat dohromady," konstatoval vedoucí úseku rybářství a zemědělství společnosti Kinský Žďár ve Žďáře nad Sázavou Petr Kulhánek. Letos se nebude lovit více než dvě stě hektarové Velké Dářko, kde se výlov koná jednou na dva roky.

Rybáři předběžně očekávají, že letošní rok bude průměrný. „Na jaře bylo málo vody, ze začátku podzimu zase hodně, počasí úplně ideální nebylo a tomu zřejmě budou váhové přírůstky ryb odpovídat. Předpokládáme, že ryb na vánoční stůl bude dost, počítáme s nimi z Matějovského rybníka a z Rendlíčku," uvedl Kulhánek.

Rybáři z bohdalovského Rybářství Růžička budou z velkých rybníků letos na podzim lovit jenom jeden. „Budeme lovit dvacetihektarový Vazebný rybník, termín je v sobotu 25. října, jinak jenom samé malé rybníky," uvedl sádecký Rybářství Růžička Pavel Mužátko.

K třiašedesátihektarovému rybníku Řeka na Havlíčskobrodsku těsně za hranicemi se žďárským okresem se mohou zájemci o nákup čerstvých ryb vydat v sobou 11. října. Výlov rybáři z Rybářství Vysočiny provedou od 8 hodin, občerstvení bude zajištěno. Rybářství Vysočiny se sídlem v Chotěboři sloví i více než šestnáctihektarové Malé Dářko. „Bude to někdy koncem října, přesný termín ještě nemáme, ale tam s prodejem ryb nepočítáme," informoval majitel společnosti Rybářství Vysočiny Josef Nikl.

Cena vánočních kaprů se patrně nijak zvlášť od předešlých let lišit nebude, ač provozní náklady jdou stále nahoru. „Ceny ryb jsou dlouhodobě zhruba na stejných číslech, letos budou s největší pravděpodobností podobné," doplnil Kulhánek.