Projektování nového domu, ovšem se stejným jménem Podnikatelský inkubátor Bílý lev bylo svěřeno jihlavské společnosti Inženýrské služby Jiřího Vohralíka. V závislosti na vyřešení finančních záležitostí předpokládá architekt zahájení stavebních prací v měsíci dubnu letošního roku.

Kavárna i sál

„Půjde o klasickou stavbu, svým charakterem vhodnou na náměstí. Počítám s použitím keramiky, skla a dřeva," prozradil Vohralík. Zatímco v přízemí vznikne restaurace, kavárna a cukrárna, druhé a třetí patro poslouží pro účely podnikatelského inkubátoru. „Ve čtvrtém poschodí bude umístěna velká zasedací místnost s terasou," doplnil ještě Jiří Vohralík.

Takzvaný podnikatelský inkubátor má sloužit začínajícím firmám v regionu. Dle projektu tam živnostníkům pomohou s rozjezdem podnikání, „nováčci" v prostorách rovněž najdou potřebné zázemí včetně například plně vybavené kanceláře.

S myšlenkou přišla vloni pražská společnost Severity, která hotelový dům koupila od firmy Salus Invest. Mezitím však došlo k další rošádě ve vlastnictví. „Budovu i s projektem jsem prodal firmě VHS Bohemia ve Žďáře nad Sázavou," nechal se slyšet Luděk Tichý. Ta je také v současné době vedena jako vlastník v katastru nemovitostí. Její zástupce včera potvrdil získání souhlasu s odstraněním stavby, přesný termín, kdy ruina na rohu pěší zóny půjde k zemi, však nevěděl.

„Takových plánů už tu bylo a žádný nevyšel. Dokud neuvidím, že se kolem Bílého lva pohybují dělníci a jezdí stavební stroje, neuvěřím, že se toho hyzdícího prvku na náměstí zbavíme," řekl se skepsí Milan Bureš ze Žďáru.