Osmé místo a pouhých čtrnáct vstřelených branek je zklamáním. Příčina nepřesvědčivých podzimních výsledků je jasná – rozsáhlá marodka. Trenér mužstva Pavel Bureš nemohl v jednu chvíli počítat až s devíti hráči základní sestavy. „S něčím podobným jsem se ještě nesetkal,“ přiznal.

V zimní přestávce se tým dává pomalu dohromady, ale výsledky se stále nedostavují. Rozsochy prohrály všechny tři přípravné duely.

„Do prvních dvou zápasů s Herálcem a žďárskou rezervou jsme nastupovali z hrubé přípravy. Pro hráče to bylo spíše zpestření. Chybělo mi navíc opět několik klíčových hráčů,“ vysvětlil Bureš.

Poslední prohra v odvetě s Herálcem dává Burešovi přece jen více důvodů ke spokojenosti. „Tam už jsem postavil sestavu hodně podobnou té, kterou bych chtěl vyslat do prvního mistrovského utkání. Sice jsme prohráli, ale podali jsme solidní výkon. Měli jsme spoustu šancí, které jsme však neproměnili,“ zhodnotil.

Rozsochy v sobotu od 18.00 hodin vyzvou v generálce na jarní část sezony na umělé trávě ve Žďáře rezervu Vrchoviny. „Opět budu muset lepit díry v sestavě.

Zranil se nám kapitán Petr Bureš a krajní obránce Josef Vališ. Z podzimu ještě nedoléčili svá zranění Pavel Kříž a Zbyněk Svítil,“ vyjmenoval Bureš.

Cíle Rozsoch ve druhé části sezony jsou skromné. „Chceme hrát klidný střed tabulky. Na začátku chceme nasbírat dostatek bodů, abychom mohli hrát v klidu, bez záchranářských starostí. Ve zbytku jara chci dát šanci mladým klukům, aby se trochu otrkali,“ uzavřel.