„Roste od konce dubna až do června, většinou v početných skupinách, nezřídka v kruzích. Já jsem májovky našel v Novém Městě na Moravě na březích Bezděčky. Bylo jich dost na slušnou smaženici,“ usmál se novoměstský mykolog Oldřich Pojezný.

Čirůvky májovky patří mezi známé houby a podle tvrzení gurmánů i neobyčejně chutné. „Jedná se o vynikající jedlou houbu s všestranným využitím v kuchyni,“ poznamenal Oldřich Pojezný.

Tyto velmi vyhledávané jarní houby mají bělavé, krémové či žlutavé klobouky, až deset centimetrů široké, s hustými lupeny. Třeň mají krátký a masitý. Vůní připomínají čerstvě namletou mouku. Čirůvku májovku by měli mít na talíři zvláště alergici. „Je známá díky svým antialergenním účinkům,“ vysvětlil mykolog.

Májové neboli květnové houbě jsou přisuzovány i účinky antibakteriální a protirakovinné. „A pomáhá také snižovat hladinu cukru v krvi a zmírňovat nepříjemné vedlejší účinky cukrovky,“ doplnil Oldřich Pojezný.

Čirůvka májovka ovšem není jedinou houbou, kterou je možné v těchto dnech sbírat. „Roste například i penízovka smrková, kterou lze najít na smrkových šiškách. Ale kdyby si z ní chtěl člověk udělat smaženici, musel by jich nasbírat hodně, protože jde o velmi drobnou houbu. Její klobouček má průměr tak patnáct až dvacet milimetrů. Kromě penízovky smrkové by mohli lidé ještě najít také ucho Jidášovo,“ informoval mykolog.