Rokytno je jednou ze tří místních částí Nového města na Moravě, kde dobrovolní hasiči ještě nemají nové vozidlo. „Ve většině místních částech už hasiči auto mají. Ještě chybí v Maršovicích a Pohledci, i když i tam na ně mají schválenou dotaci. Jako první ho dostali ve Studnicích,“ připomenul místostarosta nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Přestože dobrovolní hasiči nevyjíždí k zásahům tak často jako profesionálové, i pro ně je technika důležitá. Často doslova na koleně opravují to, co už sloužilo jejich otcům a dědům. Tak, aby jednotka byla vždy akceschopná a oni mohli dostát svému krédu - Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Novoměstská nemocnice.
Covid opatření: zákaz návštěv platí od středy i v novoměstské nemocnici

Nová auta dostali hasiči díky dotaci z ministerstva vnitra a Kraje Vysočina. Tato nabídka přišla poprvé v roce 2016. Tehdy se štěstí usmálo na hasiče ze Studnic. Rok nato se k nim přidaly další tři sbory. Nová vozidla putovala do Olešné, Slavkovic a Petrovic.

Postupně tak budou vykryty všechny novoměstské hasičské sbory. V Rokytně se zatím hasičům zřejmě lepí smůla na paty. „Jsme prakticky poslední sbor, který ještě na dotace dosáhl. Na jaře jsme nedostali auto proto, že dodavatel neměl podvozek. Teď zase chybí čipy. Ale věřím, že na jaře už budeme mít auto v garáži,“ usmál se Petr Ondra.