Z Náměště nad Oslavou dojela do Rokytna dvanáctiletá Anežka Strážnická, která zabodovala písní Mariša pusu daj. Nejstarší účastník, pan Dědina zase místnímu publiku představil elektrofonickou kytaru. Z jižních krajů dorazili Chlapci z Moravy a přijeli i mnozí další. Diváky čekalo devatenáct vystoupení a někteří harmonikáři a heligonkáři dali i přídavek.

Organizační tým místních dobrovolných hasičů se postaral o jídlo a pití a letos také překvapil diváky slosovatelnými vstupenkami. Někteří šťastlivci si tak odnášeli kromě hudebního a kulturního zážitku i malý dárek.

Zdroj: Deník/Helena Zelená Křížová

Ačkoliv se akce nesla v radostném duchu, vzpomínalo se také na ty, kteří už hrají v harmonikářském nebi. „Tuhle píseň věnuji Vladimíru Zítkovi, který s námi vždycky hrával. Letos odešel navždy,“ připomněla během svého vystoupení se slzami v očích Iveta Bláhová ze Zubří.

Harmonikáři se do Rokytna vracejí rádi. „Líbí se mi zdejší areál, je tady moc hezky. A pokaždé se tu setkám s příjemnými lidmi. S těmi, se kterými je mi dobře,“ ohodnotila jedna z pravidelných účastnic Ludmila Kleinbauerová z Babic nad Svitavou.

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ