„Já osobně považuji za největší zázrak to, kolik lidí dokázalo přispět na vybavení nově postaveného dětského oddělení. Na účet přišlo dva a čtvrt milionu korun, což je úžasné, a všem za to moc děkujeme. Jen díky štědrosti dárců je naše nové oddělení tak hezké a útulné. Hodně se o to zasloužili i studenti gymnázia, kteří přispěli nejen tím, že uspořádali benefiční bazárek a kavárničku, ale také tím, že v rámci výtvarné výchovy namalovali obrázky, které zdobí chodby,“ svěřila se mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Dlouho očekávané otevření nového nemocničního pavilonu s dětským oddělením v Novém Městě na Moravě se uskutečnilo středu 27. února, ale ještě předtím si mohli všichni zájemci přijít nové oddělení prohlédnout v rámci dne otevřených dveří. Stovky lidí si tuto příležitost nenechaly ujít. „Zájem byl opravdu velký, lidé se jen hrnuli. Chvílemi tam nebylo k hnutí,“ zavzpomínala Pecková.

Sloupy v mlze vypadají, jakoby se vznášely ve vzduchoprázdnu.
Mlhy představují velké nebezpečí pro řidiče i chodce. Dokážou ale také překvapit

Mnozí návštěvníci nepřicházeli s prázdnou, ale donesli budoucím malým pacientům také nějaké dárky. „Například děti z první základní školy donesly hračky,“ potvrdila Tamara Pecková.

Zájemci si mohli prohlédnout všechny prostory nového dětského pavilonu. „Velký zájem byl o hernu. A přišli se podívat také zaměstnanci nemocnice, všem se to tady strašně líbilo,“ poznamenala mluvčí nemocnice.