Nové, veselé a barevné oblečení přinesly sestřičkám děti z I. základní školy Nové Město na Moravě. „Nápad pořídit veselé uniformy vznikl v únoru, kdy byly děti z novoměstské školy pozvané na den otevřených dveří nově postaveného dětského oddělení,“ připomenula mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Tamara Pecková.

Na den otevřených dveří tehdy nepřišli školáci s prázdnou, ale přinesli s sebou patnáct tašek plných knížek, plyšových hraček a deskových her. „Žáci doma s rodiči probrali své věci, některých se vzdali, a darovali je dětskému oddělení a dětem, které se v nemocnici budou léčit,“ poznamenala učitelka I. základní školy Nové Město na Moravě Pavlína Poláčková.

Dětské oddělení v novoměstské nemocnici.
Rok 2019 byl plný zázraků. V novoměstské nemocnici vzniklo dětské oddělení

Na svou první návštěvu nově otevřeného pavilonu děti nezapomněly. Spolu s učitelským sborem uspořádaly sbírku, na jejímž kontě nakonec skončilo dvacet tisíc korun. „Rozhodli jsme se, že za peníze nakoupíme barevné oblečení pro dětské sestry. Snad malé pacienty veselé haleny sestřiček na chvíli rozveselí,“ řekla Pavlína Poláčková.

„Barevné uniformy na dětském oddělení v novoměstské nemocnici používáme skoro dva roky. Za takový dárek jsme moc rádi. Když za dětmi vstoupíme do pokoje v halence s obrázkem Mickey Mouse, ani si neuvědomí, že jsme zdravotníci. Opravdu to funguje. A navíc jsou modely, které nám přinesly děti, opravdu moc hezké. Ještě jednou moc děkujeme,“ pochválila nápad školáků vrchní sestra dětského oddělení Soňa Svatoňová.

Borští páťáci pomáhali.
Rok 2019 byl plný zázraků: Páťáci z Borů sbírali palčáky pro Popálky