Ptáci, motýli, zvířátka, listy i květy pestrých barev – to vše teď zdobí jednu ze stěn čekárny pohotovosti. Malí pacienti a jejich doprovod už nečekají na vyšetření ve strohé místnosti, barevná džungle jim poskytuje příjemné rozptýlení, při němž mnozí snad alespoň na chvíli zapomínají na bolest a strach.

„Výzdobu pro dětské pacienty vyrobily a také instalovaly Vlaďka Zemanová a Hana Kramárová ze Žďáru nad Sázavou, zakladatelky společnosti Barevný svět z papíru. Stovky papírových barevných listů, květů, papoušků a motýlů vyráběly pro nemocnici asi měsíc,“ prozradila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Novoměstská nemocnice.
Nemocnice už připravila deset pacientů pro domácí umělou ventilaci

Nápad vyzdobit nemocniční čekárnu vznikl - jak jinak než - při čekání na lékařské ošetření. „Hana Kramárová byla se svou dcerou Natálkou na dětské pohotovosti. Natálka chodí do druhé třídy a místnost, kde s maminkou čekala, se jí vůbec nelíbila. Připadala jí studená a neútulná,“ začala s popisem vzniku unikátního projektu Vlaďka Zemanová.

„Už když jsme se s dcerou vracely domů, věděla jsem, že zeď v čekárně nezůstane prázdná moc dlouho. Vlaďka souhlasila a paní vrchní dětského oddělení taky. Pustily jsme se do práce a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Snad se dětem líbí, “ doplnila konec příběhu Hana Kramárová.