Zájem spotřebitelů o cukroví na zakázku se zvyšuje, i když změna nebývá z roku na rok příliš dramatická. „Ale i letos je poznat, že zájem zákazníků je znovu větší," řekla Kateřina Pokorná z Cukrárny ve Sněžném, kde letos už napekli zhruba devět set kilogramů cukroví.

Pro pekaře a cukráře jsou vánoční svátky aktuální už v letních měsících. Pokud je to možné, snaží se ale vyjít vstříc i zájemcům, kteří na poslední chvíli zjistí, že ačkoli to měli v plánu, sami si už cukroví upéct nestihnou. Třeba žďárská Enpeka přijímá objednávky ještě do poloviny tohoto týdne.

„Objednávky jsem dostala už v červenci," zmínila Jaroslava Břečková, soukromá cukrářka z Polničky. Letos zatím napekla asi tři sta kilogramů sladkých pochoutek. „Vždy upeču něco navíc, s prázdnou tedy neodejde ani ten, kdo si cukroví nezamluvil dopředu," usmála se Břečková. Peče kolem dvaceti druhů, nejčastěji zájemci žádají směs.

Cena za kilogram směsi druhů se pohybuje kolem tří set padesáti korun, druhy náročnější na zpracování mohou vyjít dráž. „Do směsi, kterou prodáváme standardně, pečeme dvaadvacet druhů cukroví marmeládové, krémové a suché. Ale připravíme i zakázku podle přání zákazníka, někdo chce jen některé druhy a výjimkou nejsou ani objednávky jednodruhové," přiblížila Kateřina Pokorná ze sněženské cukrárny. „Mimo objednaného jsme připravili kolem sta kilogramů navíc, takže lidé u nás cukroví seženou," dodala.

„Já si vždy musím upéct aspoň pracky a vanilkové rohlíčky, teprve pak to doma opravdu vánočně voní," smála se Marcela Nováčková ze Žďáru. Pro někoho, kdo nemá moc času, ale zároveň by se rád na vánočním pečení podílel, může být východiskem koupit hotový „základ", který si potom doma dotvoří podle svých chutí a fantazie.

„U nás je letos o korpusy, například laskonky a podobné cukroví, velký zájem. Ušetří čas s pečením, a lidé si je pak doma sami naplní, třeba oblíbeným krémem podle rodinného receptu," doplnila Kateřina Pokorná z cukrárny ve Sněžném.

Velkobítešská Cukrárna u Zdubů nabízí kromě cukroví i „domácí" vánočky, jež si tam zákazníci už oblíbili.

Před Vánoci jde na odbyt i čokoláda, ať už jako pamlsek, nebo chutný dárek. Tyto výrobky ale není potřeba objednávat dlouho předem. „Samozřejmě výjimkou jsou velké objednávky, například sto balíčků jako pozornost pro zaměstnance či obchodní partnery je potřeba zajistit dopředu. Jinak pro běžný prodej počítám se zvýšeným zájmem kupujících už od podzimu, a dodavatelé také. Výběr je tedy i před Vánoci stejně pestrý," uvedla Hana Pokorná, majitelka Čokoládového ráje ve Žďáře nad Sázavou.

Vánoční cukroví

„Na začátku" byl pohanský zvyk, který v nejmocnější noc roku měl chránit rodinu i dům před temnými silami. Cukroví ve tvaru zvířat se zavěšovalo na dveře staveb, na jeho výrobu se používal hodně med, sušené ovoce a ořechy.

Většina z mnoha druhů vánočního cukroví se v Česku připravuje pečením z mouky, cukru, vajec a másla, k tomu se dle druhu cukroví přidává nejčastěji kakao, čokoláda, ořechy vlašské či lískové, strouhaný kokos a kandované ovoce. Typické je cukroví z lineckého těsta či vanilkové rohlíčky. Dělají se ale i nepečené druhy.