Při posledním zábavném programu letošního roku čekají na návštěvníky princezny, stateční kováři a další postavy, které jsou známé zejména díky vánočním pohádkám. Součástí programu bude také divadelní hra nazvaná O neposedné hvězdičce.

Během dvoudenní akce je pro návštěvníky připravena i bohatá předvánoční gastronomie včetně punče, svařeného vína a speciálního piva z minipivovaru Eden. Chybět nebudou ani typická staročeská jídla, klasické vánočka a na své si přijdou i milovníci uzenin, například klobás.

Atmosféru vánočního programu v Edenu dokreslí tvůrčí dílny na výrobu vánočních dárků. „Připraveny budou dílničky na výrobu vánočních ozdob i složitějších dárků," říká za organizátory akce Pavel Pichler z Centra Eden.

Návštěvnici se při vánočním programu podívají letos do Edenu naposled. Po akci se centrum uzavře a další návštěvníky přivítá až na začátku února v rámci oslav masopustu.

Centrum Eden, středisko šetrného cestovního ruchu, poznání a vzdělávání na Vysočině, je dlouhodobý projekt města Bystřice nad Pernštejnem, Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické Bystřice nad Pernštejnem a také Evropského centra pro ekologii a turistiku (ECEAT).

Vybudování centra stálo 150 milionů korun. Součástí projektu, který dotovala Unie, byla rekonstrukce zchátralého dvora Mitrovských.

Program akce

Pohádkový víkend v Edenu

19.-20. 12. (od 9.30- 18.00)

Sobota

9.30: 18.00 Vida centrum

Brno a jejich show

14.00 Vánoční koncert brněnského sboru Choirchestra

15.30 Divadelní představení

„O neposedné hvězdičce"

Neděle

14.00 Divadelní představení

„O neposedné hvězdičce"

Doprovodný program obstarají řemeslníci v pohádkové horácké vesnici, kde si lidé mohou zakoupit nebo vyrobit vánoční dárky.