HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – FCB ČESKÉ BUDĚJOVICE 11:0

Již od prvních vteřin bylo zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Budějovice byly v útoku naprosto neškodné a pečlivě zformovaná obrana žďárského týmu je nepouštěla do žádných výraznějších příležitostí. Jediné, k čemu se občas Jihočeši uchylovali, byly střely z větší dálky, které vždy s přehledem zlikvidoval výborně chytající Mifka.

Obrana Budějovic si vybrala slabší den, a tak dovolovala střelcům Hippos prakticky cokoliv. Útok týmu z Vysočiny disponoval zkušenými hráči a podle toho také vypadaly akce, které předváděl. Pohledné kombinace často končily v bráně Budějovic, nebo na jejích tyčkách.

Branky Žďáru : Tlustoš P. 2, Tlustoš M. 2, Sobotka 3, Vítámvás 3, Vábek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Pech, Kučera. Třetiny: 4:0, 3:0, 4:0.

JEMOBU - HIPPOS ŽĎÁR N. S. 5:6

Druhé utkání bylo mnohem vyrovnanější. Tým JeMoBu se do Hipposu opřel hned od začátku a aktivitu dokázal přetavit ve šťastný první gól. Žďárští nechtěli prodat svou kůži lacino, takže zvýšil tempo a rázem bylo srovnáno. To se trefil Petr Tlustoš po Sobotkově přihrávce. Navíc ještě před první sirénou otočili skóre Turinský s Vábkem, na jejichž rychlou rozehrávku standardní situace nestačil soupeř zareagovat.

Žďárský Sobotka na začátku druhé části předvedl další gólovou přihrávkou, tentokrát ji proměnil Staněk. Stejný hráč pak o chvíli později v podstatě stejným způsobem zajistil Hipposu tříbrankové vedení.

Poslední třetina byla hodně dramatická, obě družstva sahala po vítězství. Florbalisté JeMoBu pokračovali v tlaku ze závěru předchozí části a hned ve druhé minutě snížili na rozdíl jediného gólu. Dvořák poté vrátil Žďáru dvougólové vedení, ale JeMoBu rychle zareagoval a snížil. Pět minut před koncem navyšoval skóre na straně Hipposu Petr Tlustoš a tohle vedení již žďárští hráči neztratili.

Branky Žďáru: Tlustoš P. 2, Turinský, Staněk 2, Dvořák T. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Pech, Kučera. Žďár: Krátký, Mifka – Donát, Příhoda, Turinský, Dvořák T. – Tlustoš M., Tlustoš P., Vábek, Vítámvás, Staněk, Sobotka.