Na Piláku se nově rozšířila možnost vypůjčit si horská elektrokola. „Začátkem tohoto roku jsme také podali žádost o dotaci Kraje Vysočina pro vybudování nabíjecí stanice a servisní stanice na kola u objektu občerstvení a půjčovny na Piláku,“ podotkl Technik, podle nějž se tato záležitost zatím řeší. „Pokud se žádostí uspějeme, rádi bychom tuto investici zvládli ještě do plného rozjezdu sezony, tedy do července 2024,“ doplnil šéf Sportisu.

Pilák a jeho okolí.
Pilák u Žďáru nad Sázavou se proměnil díky Evropské unii. Lidé si areál oblíbili

Rozšíření nabídky půjčovny kol o elektrokola i doplnění servisní a nabíjecí stanice na kola by podle něj mohlo být vhodným doplňkem k projektu sdílených kol. Ta si Žďárští mohou půjčovat ve městě od letošního května.

Další změny vyhlíží i blízký Autokempink Pilák. „Na podzim tohoto roku bychom chtěli v části kempu Táborky vybudovat nové dětské hřiště včetně posezení pro rodiče a dohled dětí,“ uvedl Technik s dovětkem, že Sportis v kempu plánuje i další akce.

Jednalo by se o vybudování komplexního místa v kempu skládajícího se z nové recepce, informačního centra, odpočívky na kola a terasy na posezení. Zde však záleží na úspěšném získání dotace, a proto se v tomto případě uvidí příští rok.

Ve Žďáře nad Sázavou se konal již šestnáctý ročník závodů Dračích lodí.
Zvuky bubnů rozezněly Pilák. Nádrží opět pluly Dračí lodě, podívejte se

Dotace hraje roli i v případě nového servisního karavanového stání. Tam by ale věci mohly jít kupředu rychleji. „Jedná se o další krok směřující k budoucí možnosti celoročního využití přední části kempu, tedy okolí chatek Javorin,“ vysvětlil Technik.

Podle něj takových servisních karavanových stání na Vysočině stále mnoho není. „Toto stání bude umožňovat karavanů a obytným vozům pohodlné vypuštění tzv. šedé vody i suchého WC. Pokud budeme v dotaci úspěšní, tuto investici bychom rádi z realizovali po letošní sezoně, tedy asi od září dál do konce roku,“ doplnil ředitel.