„Statistiky ještě nemáme hotové, ale podle našich odhadů by se ročně mohlo jednat o přibližně sedmdesát tisíc návštěvníků. Ohlasy jsou pozitivní, lidé kvitují jak provedení areálu, tak možnost půjčování sportovních potřeb i celkového vyžití,“ vyjádřil se Vladimír Kovařík, ředitel žďárské příspěvkové organizace Sportis, která Pilák spravuje.

V současné době je již rekreační oblast zazimovaná – některé atrakce byly demontovány, jiné jsou pod ochranou igelitu. Občerstvení, půjčovna sportovních potřeb i toalety jsou již uzavřeny. Naproti tomu například posilovací stroje, takzvané venkovní posilovny, nebo některé prolézačky a atrakce pro děti je možné využívat i mimo sezonu. Areál se návštěvníkům plně otevře opět až příští rok v dubnu.

„Do té doby proběhnou drobné opravy a standardní údržba,“ uvedl Vladimír Kovařík. Zároveň dodal, že na další sezonu je v plánu mimo jiné zakoupení dalších dvou šlapadel a také dvou paddleboardů. Právě možnost zapůjčení nějakého plavidla má u návštěvníků velký ohlas.

„V létě jsme tu za hezkého počasí byli téměř denně. Kromě koupání a řádění na hřištích si naše děti zamilovaly jízdu na šlapadlech a na lodičkách – mohli jsme se díky tomu doplavit až na taková místa Pilské nádrže, kde jsme předtím nikdy nebyli,“ nechala se slyšet Štěpánka Poláčková ze Žďáru nad Sázavou.

Rekreační areál u Pilské nádrže byl vybudován v letech 2013 až 2014 na ploše zhruba pět hektarů. Náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 32 milionů korun včetně DPH, přičemž dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod činila necelých 23 milionů korun.