„Rekonstrukce se skládá z několika částí a celkově vyjde na přibližně osm milionů korun. Patří k ní totiž také vybudování chodníku Tyršova – Komenského náměstí a úprava vnitrobloku v ulici Tyršova," informoval starosta Michal Šmarda. Samotná rekonstrukce Komenského náměstí vyjde na asi 4,7 milionu korun, úprava vnitrobloku v Tyršově ulici bude stát 1,7 milionu a chodník z Komenského náměstí do Tyršovy ulice na přibližně 1,4 milionu korun.

V rámci přestavby Komenského náměstí dojde například i k úpravě vstupu do evangelického kostela, kompletnímu předláždění povrchu náměstí či rekonstrukci přístupového chodníku ke kulturnímu domu. „Na náměstí budou stále žulové kostky, tento způsob chceme s ohledem na historickou část města zachovat a sjednotit i nový mobiliář na náměstí," uvedl starosta s tím, že v lokalitě přibude i nová zeleň.

To se zamlouvá i některým tamním obyvatelům. „Je dobře, že se Komenského náměstí opraví, patří k centru stejně jako Vratislavovo náměstí a také dělá městu vizitku," myslí si Pavla Jakoubková z Nového Města na Moravě.

Další změnou bude způsob parkování u evangelického kostela. „V současné době tam stojí auta poněkud chaoticky, chceme proto parkování nějakým způsobem sjednotit. Řidiči by odstavovali svá auta ve dvou řadách a vešlo by se jich tam více," sdělil starosta s tím, že dalších osmnáct nových parkovacích míst v rámci opravy náměstí vznikne ve vnitrobloku v Tyršově ulici mezi bytovými domy. „Nová parkovací místa by měla částečně řešit i problém s parkováním u kulturního domu," poznamenal Michal Šmarda.

Veškeré rekonstrukční práce mají být dokončeny příští rok na jaře. „Kompletně hotovo má být do konce května," upřesnil místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.