„Žádost musí obsahovat řadu analýz, studií proveditelnosti a dalších náležitostí, a není v našich silách toto vše rychle připravit,“ potvrdil místostarosta Stanislav Marek.

O tom, kdo zakázku získá, bude rozhodovat i výše odměny. Ta se u podobných firem pohybuje v řádu procent z celkové částky, maximálně však do výše dvou milionů korun.

Regenerační centrum je vítáno

Pokud město získá na vybudování regeneračního centra peníze z Evropské unie, začne se s výstavbou na konci příštího roku. „Projekt počítá s demolicí budovy tělovýchovného střediska, mateřské školy a ubytovny Domovina, jež jsou v těsné blízkosti stávajícího fotbalového hřiště, na kterém centrum vyroste,“ doplnil Stanislav Marek.

Zatímco regenerační centrum udělá radost většině obyvatel Nového Města, a to nejen svými službami včetně bazénu, ale také sto šedesáti parkovacími místy, v horší situaci jsou novoměstští fotbalisté.

Studie regecentra.

Radnice sice rozhodla o tom, že nové fotbalové hřiště vznikne na louce pod vlakovou zastávkou u nemocnice, není ale jasné kdy a s jakým povrchem. „Trváme na tom, aby nejdříve vzniklo nové hřiště, a potom se zrušilo to staré. Samozřejmě chápeme, že může dojít ke komplikacím, a chceme městu vyjít vstříc, takže je to vše otázkou dalších jednání,“ řekl Jaroslav Michal, předseda SFK Vrchovina.

Podle fotbalistů ale nepřichází v úvahu, aby trénovali jinde, například v Pohledci, déle než dva měsíce.