S úrovní kaváren je spokojená mladá maminka Tereza Slavíčková. Jenže i ona má pár výhrad. „Na jednu stranu je super, že má člověk na výběr. Může si vybrat z několika míst, kam může zajíst. A kávu tu mívají dobrou a ráda si na ni zajdu. Na druhou stranu je tu až příliš podobných podniků. Nějaká restaurace tady chybí, je tu jenom bistro,“ přiblížila situaci Slavíčková. Podnikatelé z Vratislavova náměstí jí dávají za pravdu

Dvaatřicet let vede své pekařství Hana Slonková. Za tu dobu se její podnik rozvinul a nyní nabízí i domácí zákusky nebo výběrovou kávu inspirovanou zahraničím. „Za ty tři dekády tu pořád máme stálice, o které zájem nijak neopadl. Lidé nedají dopustit například na sloní ucho, houžlovku nebo žitný chléb. Ale před pár lety jsme se začali věnovat i kávě, kterou vozíme až z Vídně. A naše cukrářka dělá vlastní zákusky. Kromě nich máme samozřejmě i klasické pekařské sladkosti jako záviny a koláče,“ popsala.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

Hana Slonková zároveň okomentovala velký počet podobných podniků, kam si člověk může v centru Nového Města zajít. „Podle mě je to dlouhodobě neudržitelné. Někdo bude muset skončit. Nemůže tu být víc prodejců než kupců. Město není nafukovací a spíš chodí stálí zákazníci než návaly turistů. Holt by to chtělo restauraci,“ připomenula.

Jinou taktiku zvolil Roman Březka a Michaela Machová s podnikem U Skuteckých, který otevřeli loni. Spojil totiž dohromady kavárnu s vinárnou. „Je to taková netradiční kombinace. Většinou si nemá člověk ve vinárně možnost sednout. To jsme chtěli změnit. Pořádáme tu i přednášky o víně. Zaměřujeme se na večerní hodiny, kdy ostatní už mají zavřeno. Z toho důvodu naopak neděláme třeba snídaně. Musíme se nějak odlišit,“ uvedl.

Do cukráren chodí místní zahnat chuť, ne hlad.
Dvacet tisíc hostů a hospoda žádná. Nové Město šampionát v biatlonu prováhalo

Roman Březka dodal, že přesto si u nich mohou dát výběrovou kávu i sladké speciality. „Míváme tu zákusky i pralinky přímo od Francouze. Ten nám je vyrábí ve Žďáře a pak je dováží. Lidi si často chodí jen pro ně, a ne pro víno. Stejně je tu i s kávou, kterou se snažíme dělat kvalitní. Sledujeme moderní trendy,“ upřesnil.

Kavárny a cukrárny ráda v Novém Městě navštěvuje Kateřina Drápková. Ta se akorát vrátila z Holandska. „Ráda v Novém Městě chodím do Kafé 133. Jsou tam nádherné a příjemné prostory. Nebo navštěvuju Black Cupu. Mají tam skvělou kávu,“ zmínila Drápková další místa, kam si zájemci mohou zajít.