„Je až neskutečné, kolik kolizí se tam už stalo, ta zatáčka je opravdu legendární. Před nedávnem mě dostal kamerový záznam, na němž je zachyceno předjíždění na plné čáře na mokré vozovce právě v těchto místech. Auto samozřejmě skončilo v příkopu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, řidička prý s dítětem spěchala do školky,“ popsala jeden z hodně sledovaných příspěvků na facebookové stránce radňovické zatáčky Eva Černá ze Žďáru nad Sázavou.

Sledovanost facebookové stránky i počty jejích příznivců se určitě zvednou s nadcházejícím zimním období. Pravě zima bývá pro mnohé řidiče projíždějící tímto místem doslova osudová, i když na kolize tam lze natrefit i v jiných ročních obdobích.

„Zvlášť řidič, který to tam nezná, zatáčku často podcení. Stačí mokrá vozovka, štěrk, bláto led či sníh nebo vyšší rychlost a je vyděláno. Já stránku sleduji, občas se to vyplatí, zvláště když tam dá někdo aktuální příspěvek, že v místě kvůli havárce nebo náledí stojí kolona aut. Pak jedu raději jinudy,“ uzavřela Eva Černá.