Na této skutečnosti se dohodla šestice zvolených zastupitelů ze zmiňované ODS se členy nového sdružení nesoucí název Pro Svratku – od kritiky k činům. Tito získali v rámci komunálních voleb tři křesla. Dohromady tak mají dostatek mandátů k ovládnutí radnice, a to devět v patnáctičlenném zastupitelstvu.

„Sice budeme oficiálně o konkrétním personálním obsazení radnice jednat až v příštím týdnu, již nyní jsme se ale domluvili na spolupráci se sdružením Pro Svratku – od kritiky k činům. Rovněž jsme za jedno na jménu starosty. Tím bude František Mládek,“ nechal se slyšet František Peňáz, člen vyjednávacího týmu občanských demokratů.

Co se týká pozice místostarosty, i ten bude podle vyjádření Peňáze z řady zvolených zastupitelů za občanskou demokratickou stranu. Jeho jméno však bude známo až po plánované schůzce, tedy v závěru měsíce října.

A s jakými požadavky a cíli jdou do koalice s ODS tři komunální politici ze sdružení Pro Svratku – od kritiky k činům? Jak potvrdil Miloš Kubíček, zvolený zastupitel z uvedeného sdružení, Františka Mládka skutečně na místo starosty podpoří.

„Jako místostarostu bych ale chtěl prosadit někoho jiného než Františka Peňáze, který by podle mého názoru tento post rád zastával. Mými kandidáty jsou Martin Mudroch a Jan Vítek,“ řekl Deníku Miloš Kubíček.