„Byl bych rád, a dělám všechno proto, aby od 1. ledna 2014 byl minimálně zimní stadion ve vlastnictví města, abychom se vyhnuli dalším komplikacím plynoucím ze složitého účetnictví i v případě podávání žádostí a projektů na rekonstrukce," sdělil druhý místostarosta Ladislav Bárta. Ten je jednáním s ministerstvem financí a školství pověřen.

Bárta ovšem připustil, že proces vyjednávání musel v určitý okamžik pozastavit. Jak vysvětlil, chtěli dát do pořádku záležitosti kolem změn v technickém prostoru strojovny. „Nebyla v souladu s projektovou dokumentací, takže jsme nakonec po vzájemné dohodě přiměli TJ Žďár k tomu, že došlo k nápravě. Kdyby se převod uskutečnil dříve, tak se obávám, že by všechno zůstalo na bedrech města. Tím, že jsme proces pozdrželi, jsme ušetřili několik set tisíc korun," tvrdí žďárský místostarosta.

Předání sportovních zařízení komplikují státní dotace z roku 2007, potažmo 2009. „Na rekonstrukci zimního stadionu byla poskytnuta TJ Žďár státní dotace tři miliony korun. Na fotbalový stadion zhruba sedmimilionová. Deset let by se potom mělo s převodem a změnami majitele počkat," vysvětlil již dříve první místostarosta Žďáru Jaromír Brychta.

Rada v minulosti několikrát deklarovala, že v případě převodu „zimáku" převezme veškerá práva a povinnosti vyplývající z dotace. Díky studii revitalizace sportovní zóny Bouchalky dali rovněž státu jasně najevo, že bude krytá ledová plocha i nadále sloužit svému účelu.

„Momentálně zpracováváme konkrétní dílčí části tohoto projektu. Naplánovány již byly pracovní schůzky s tenisty a fotbalisty ohledně kabin a řešení dispozic pod tribunami," poznamenal místostarosta Ladislav Bárta.