„Z toho dva miliony sedm set tisíc korun půjde na fungování sportovních oddílů mládeže a tři sta tisíc korun na spolufinancování nejrůznějších sportovních akcí,“ informoval žďárský starosta Jaromír Brychta.

Nejvyšší příspěvek získal Sportovní klub ledního hokeje, a to jeden milion dvě stě třicet šest tisíc šest set korun. Částku přesahující půl milionu si na svá konta mohou připsat také žďárský fotbalový klub a oddíly TJ Žďár nad Sázavou. Nejvíce peněz pro pořádání sportovních akcí dostane oddíl basketbalu na oslavy šedesátého výročí jeho založení, a to šedesát sedm tisíc korun.

„Snažili jsme se samozřejmě vyhovět všem žádostem, bohužel to ale někteří žadatelé nezvládli administrativně, a to i přesto, že naši pracovníci jsou v tomto kdykoliv ochotní pomoci a poradit,“ sdělila místostarostka Žďáru Dagmar Zvěřinová.

Žádostí o příspěvek na činnost sportovních oddílů dorazilo celkem dvacet sedm, z toho dvě musely být vyřazeny. O finance na pořádání sportovních akcí žádalo celkově šestnáct subjektů, vyloučeny byly čtyři.