„Dostal jsem nabídku od nového hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a v radě mám mít na starost sociální oblast,“ uvedl včera dopoledne Petr Krčál. „Nabídku jsem s potěšením přijal, vedle člověka jako je Jiří Běhounek budu pracovat rád,“ sdělil.

Pracovní, potažmo časové vytížení Petra Krčála by novou funkcí nemělo doznat velkých změn. „Dlouhou dobu jsem pracoval v různých funkcích, například jako náměstek bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka nebo generála Kostelky, pracoval jsem v rámci poslanecké kanceláře Karla Černého, tři čtvrtě roku jsem byl krajský volební manažer. To všechno zabíralo hodně času,“ poznamenal Petr Krčál.

„Osmihodinovou pracovní dobu jsem měl snad jenom tehdy, když jsem kdysi krátkou dobu pracoval ve Žďasu,“ dodal s úsměvem.

Funkce však novému radnímu kraje Vysočina vezme post radního v Polničce. Zastupitelem ve své obci však hodlá zatím zůstat. „Ohlásil jsem to už před volbami – jestli se mi podaří uspět, z rady obce Polnička odejdu,“ vysvětlil.

Vzhledem k tomu, že Petr Krčál vystudoval sociální pedagogiku, právě post radního pro sociální oblast pro něj znamená velkou výzvu. „Přínosem je prostor tuto oblast podrobně poznat a zaměřit se na konkrétní problémy – například narůstající podíl seniorů ve společnosti,“ vyjádřil se Petr Krčál.

--------------

Petr Krčál

Je mu čtyřiačtyřice let (narodil se 20. srpna 1964 ve Velkém Meziříčí. Vystudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, fakultu humanitních studií, obor sociální pedagogika. Je tajemníkem Okresního výkonného výboru České strany sociálně demokratické ve Žďáře nad Sázavou Žije v Polničce. Je ženatý a má tři dcery.