Na pódiu v centru města pokračuje hlavní doprovodný program, odstartuje přesně v 16 hodin. O čtvrt hodiny později začne odpoledne se sdružením DebRA ČR. Během hodiny a půl představí ředitelka sdružení Alice Salamonová se svými hosty laické veřejnosti vzácné onemocnění kůže EB, tzv. nemoc motýlích křídel a projekt 12 plus 12. „Pozvali jsme si úspěšného himalájského horolezce a novoměstského rodáka Radka Jaroše. Dlouhodobě nás podporuje a letos se stal jednou z dvanácti osobností, které se objevují v našem kalendáři. Fotografie jsou k vidění v parku na náměstí," uvedla Salamonová.

„Každá z osobností poukazuje na nějaký problém, se kterým se musí lidí s EB potýkat. Jarošův snímek je nazván Chtěl bych tančit, člověk s tímto onemocněním tak činit nemůže, protože má na ploskách nohou puchýře," dodala ředitelka Debry.

Na obrazovce budou dále promítnuty tři krátké filmy související s tematikou EB a prokládané rozhovory se známými osobnostmi. Jednou z nich je právě Radek Jaroš, těmi dalšími herec Jiří Bartoška nebo zpěvák Dan Bárta. O hudební produkci se postará pianista Tomáš Homuta s jazzovou zpěvačkou.

Od 18 hodin vystoupí pětičlenná skupina Dizzy, mající v repertoáru soulové a popové písně od 60. let až po současnost.  Od 20 hodin si zájemci mohou zajít do kulturního domu na afterparty, zahraje Pangea – The Beatles revival band.  „Vstup je zdarma," sdělil za pořadatele Ota Binder.

Vzhledem k tomu, žev pátek není ze strany organizačního výboru mistrovství světa v biatlonu zajištěna bezplatná autobusová kyvadlová doprava, je nutné se do Města z okolí dopravit po vlastní ose.

Hlavní doprovodný program ke světovému šampionátu v Novém Městě na Moravě v pátek 8. února:
*pódium na Vratislavovo náměstí
16.00 – 16.15 slavnostní zahájení
16.15 – 17.45 odpoledne se sdružením Debra a jejími hosty
18.00 – 19.00 hraje DIZZY
*kulturní dům
20.00 – 02.00 – afterparty, hraje PANGEA (Beatles Revival)/Oldies Party
zdroj:http://biathlonnmnm.cz