„Vyhlásili jsme už výběrové řízení na firmu, která by nový radar zajistila, avšak naše představy byly trochu jiné. Přikláněli bychom se například více k mobilnímu radaru, který by podle potřeby bylo možné přesunovat po městě a okolí. S tím jsme také oslovili firmy,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta.

Radar, který by neukázněné řidiče vyfotografoval přímo při činu, by totiž musel někdo obsluhovat a řidiče nejlépe hned po několika stovkách metrů zastavovat a pokutovat.

To však naráží na skutečnost, že v Bystřici není městská policie, která by k tomuto úkonu měla oprávnění. „Uvažovali jsme i o veřejnoprávní smlouvě s jinou policií. Celá záležitost je však dlouhodobý proces. Je nutné prověřit také finanční otázku, aby se to městu vyplatilo, i když pokud by byly náklady a výnosy vyrovnané a ve městě by se jezdilo bezpečněji, byli bychom spokojeni,“ dodal místostarosta.

Umístění mobilního radaru by přivítali i místní, jejikož lokalit, kde šoféři s oblibou překračují povolenou rychlost, je kolem Bystřice více. „Určitě by bylo dobré měřit pod zahrádkami na prvním sídlišti, kde přechází hodně lidí. U internátu dříve často stávali dopraváci, ale v poslední době už ne. A z kopce skoro nikdo nejede padesátkou,“ prohlásil obyvatel František Lukášek.