Areál u Pilské nádrže spravuje městská příspěvková organizace Sportis. Její ředitel Vladimír Kovařík slíbil, že provozní doba půjčovny bude delší. „Už jsme se o tom bavili. Byl jsem se u Piláku včera večer podívat a je pravda, že provozní doba půjčovny do devatenácti hodin nestačí. Hodně lidí přijde až navečer po práci, třeba kolem šesté nebo až půl sedmé. Budeme to zřejmě řešit tak, že oficiální provozní dobu sice měnit nebudeme, ale za pěkného počasí bude v půjčovně obsluha alespoň do osmi hodin večer," vyjádřil se včera ředitel Kovařík.

Pro malé i velké

Lidé, kteří v těchto dnech k Pilské nádrži míří, se dají počítat po stovkách. K dispozici jim jsou víceúčelové hřiště, hřiště na plážový volejbal, travnaté hřiště, fitpark s nářadím na cvičení, balanční mikádo, balanční dráha, šeptanda, lanová dráha i lanová pyramida. Dále discgolf, minigolf, stolní tenis, šlapadla, amfiteátr, občerstvení, toalety, sprchy i šatny. „Hřiště a atrakce se opravdu povedly, každý si tam najde to své, a okolí Pilské nádrže teď vypadá moc dobře," nechal se slyšet Jan Hřebíček.

U Pilské nádrže si přijdou na své nejenom malí, ale i dospělí návštěvníci. Řada tělocvičných atrakcí je určena pro lidi jakéhokoliv věku. „Děti šly na dětské hřiště a nás s manželem vedle zaujaly různé mučicí nástroje, hrazdy a podobné cvičební nářadí, říkají tomu fitpark. U některých jsme nejdříve ani nevěděli, na co vůbec jsou, ale naštěstí tam jsou panely s popisem, jak se na čem cvičí. Dělala jsem to asi poctivě, protože druhý den mě bolely i ty svaly, o kterých jsem dosud ani nevěděla, že je mám," prohlásila s úsměvem Petra Malečková ze Žďáru nad Sázavou.

Lidé kvitují i novou provozovnu s občerstvením, která je v pátek a v sobotu otevřená od 10 hodin dopoledne až do půlnoci. Od neděle do čtvrtka do 22 hodin. „Příjemně mě překvapil relativně velký výběr jídel, dokonce měli i salát. To nebývá u podobných forem občerstvení moc časté. Posezení je tam příjemné a nezbývá než doufat, že to tak vydrží co nejdéle," přeje si Markéta Sedláková ze Žďáru nad Sázavou.

„Je to sportovní a relaxační park pro všechny generace a tím, že se ho podařilo vybudovat, byl smazán dlouhodobý dluh radnice vůči obyvatelům města," je přesvědčena ždárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Areál za přibližně sedmadvacet milionů korun, na nějž město získalo evropskou dotaci ve výši pětaosmdesát procent, byl vybudován v rámci projektu Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím.

Atrakce a sportoviště, které jsou volně přístupné, zabírají na jedné straně Pilské nádrže plochu větší než padesát tisíc metrů čtverečních.

--------------

Program

Festival pod Zelenou horou (sobota 12. července):

14.15 až 14.45: Die Vogelmanner

15.15 až 16.00: Jazles

16.30 až 17.30: Hudba Praha

18.00 až 19.00: DVA

19.30 až 20.30: Vasilův rubáš

21.00 až 22.00: Faintest Idea

22.30 až 23.30: Wohnout

0.00 až 1.00: LetRourou