Cílem setkání bylo zejména vzpomenout na zemřelé bratry, popovídat si a zavzpomínat.

Stranou nezůstaly ani politické otázky nebo návrh na vyznamenání pro Cyrila Musila. „Pořádáme celostátní akce, ale menší srazy mají i lokální organizace. Zveřejňujeme je ve zpravodaji a lidé se na ně sjíždějí z celé republiky. Je nás bohužel čím dál méně,“ uvedl Jan Lacina, předseda místní organizace Svazu bojovníků za svobodu.

Dopoledne zahájila v devět hodin mše svatá, kterou v kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužil farář Vladimír Záleský. „Někomu se mohla zdát krátká, ale musíme vzít v potaz, že ne všichni naši bratři byli věřící,“ vysvětlil Jan Lacina.

Pro pohoštění, proslov a volnou zábavu potom posloužila Křížová chodba zámku Radslava Kinského. Někteří z přítomných si nahlas postěžovali na privatizaci zdravotnictví, povinnost platit v MHD nebo na nízké tresty pro zloděje měděného materiálu.

Pavel Koutenský, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu okresu Žďár nad Sázavou, informoval posluchače o úspěšném zařazení prvorepublikového sportovce a mistra Evropy v běhu na lyžích Cyrila Musila na seznam kandidátů na státní vyznamenání.

„Pokud máte za to, že by Cyril Musil měl být vyznamenán, teď je ta pravá chvíle utratit za známku a za dopis a napsat panu prezidentovi,“ vyzval „pétépáky“ místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal.