Lidé, které na trase potkali, nad nepořádkem jen vrtěli hlavou. „No řeknu vám, je to opravdu nechutné. Copak to nemůžou ti majitelé sebrat do sáčku a vyhodit do nejbližšího koše? Ruce by jim přece neupadly,“ rozčiloval se Pavel Křečík z Jihlavy, který se včera vypravil s manželkou k památce UNESCO.

Lepší to nebylo ani na louce na Vysočanech. „Jsou jich tam snad stovky. Potmě se po louce vůbec nedá jít. Když se tam vydáme na procházku, bereme si raději holínky. Psy v téhle lokalitě venčí většina obyvatel Vysočan, nikdo však po svých čtyřnohých mazlíčcích výkaly neuklízí,“ řekla třiadvacetiletá Karolína, která na Vysočanech žije se svojí rodinou.

S neuklizenými psími exkrementy se lidé setkávají i v centru Žďáru. „Člověk aby se bál opustit chodník. Zrovna včera se mi podařilo rozšlápnout jeden psí pozůstatek v Palachově ulici. A to pořádně. Boty za dva tisíce musely do pračky, jinak to prostě nešlo. Jestli se mi rozlepí, budu na pejskaře nadávat ještě víc,“ prohlásila Dita Slavíčková na adresu nezodpovědných chovatelů psů.

Se speciálními koši na psí exkrementy se lidé ve Žďáře nesetkají. „Majitelé psů mohou využívat koše na běžný komunální odpad. Ty každý rok obměňujeme, popřípadě doplňujeme. Nemyslím si, že by bylo zapotřebí do města speciální koše umisťovat,“ uvedla Miluše Kozáková z odboru komunálních služeb.

Sáčky na psí výkaly zájemcům zdarma poskytuje městský úřad. Lze si je vyzvednout v podatelně úřadu.