„Přijde mi to jako bezvadný nápad. Chodím sem pravidelně a trh se mi hodí po celý rok. V supermarketu totiž neseženu to, co potřebuji," pověděla Petra Svobodová z Nového Města. Její sedmiletý syn je totiž celiak a musí dodržovat bezlepkovou dietu.

„Koupila jsem u pana Blahy ze Sněžného buchty a chléb a také müsli, vše bez lepku. Ještě půjdu k Fryšavákům pro bezlepkové uzeniny. A z tvarohu a jogurtu doma udělám zmrzlinu. Černý rybíz máme od dědečka z Betléma z jeho vlastní zahrádky," doplnila nakupující, která prý jde za kvalitou a ceny přehlíží.

Medové, masné i mléčné produkty, dřevěné hračky i pomocníci do kuchyně, bylinkové čaje, sirupy a také perník či koláče lákají na náměstí desítky nejen místních. „Nakoupili jsme skoro všude. Podporujeme lokální producenty a ceny moc nesledujeme. Máme dobrý pocit, že se nezatěžuje planeta zbytečným převážením zboží. Máme s sebou košíčky a je to takové hezké dopoledne," chválila si Kateřina Bukáčková ze Žďáru nad Sázavou. Na nákup ji doprovázel manžel a děti Eliška, Hanička a Vašík.

Trhy znamenají příjemný čas i pro jednatelku novoměstského onkologického klubu. „Manželovi jsem u Fryšaváků koupila jelita. Jsou výborná, jako domácí. A hlavně jsou housková, zatímco všude okolo se dají sehnat jen kroupová. Také jsem tu potkala spolužačku ze základní školy, začaly jsme plánovat setkání po 55 letech," usmívala se Jarmila Burešová.

A pořádání farmářských trhů kvitují s povděkem i prodejci. „Jenom trochu bojuji se zimou, vzal jsem si totiž pouze tenisky," smál se Petr Blaha ze Sněžného. „Určitě je to dobrý nápad. Jedna paní mi povídala, že když na podzim trhy skončí, v zimě jí chybí – nejen nákupy, ale také setkávání se se známými. A pro mě je to samozřejmě také dobré, protože prodávám po celý rok," vyjádřil se výrobce bezlepkových produktů.

„Další zimní farmářské trhy jsou v plánu vždy v sobotu - 15. února, 15. března a 12. dubna," informovala Alice Hradilová z Horáckého muzea.