„Rozhodla naše lepší fyzická připravenost a kvalitní práce v obraně, kde jsme dokázali uhlídat nejlepší střelce Slezanů,“ zhodnotil zápas kormidelník Ladislav Materna.

I. LIGA

NOVÉ VESELÍ – OSTRAVA 33:26

Úvod utkání se házenkářům Nového Veselí opět příliš nevydařil, když prvních pět minut hledali optimální střeleckou mušku. Soupeř se ujal vedení 3:1. Srovnat se podařilo už v 7. minutě, zejména díky výborné obraně, kterou v té době domácí předváděli. V následujících minutách začali Novoveselští svého soupeře přehrávat a tím získávat i brankový náskok. Ke čtyřbrankovému vedení 9:5 jim pomohla vydařená přesilová hra, v níž slavili úspěch především díky rychlým útokům. Hostům se ale podařilo vyrovnat a to nejen skóre, ale i poměr sil na hrací ploše. Poločasové skóre bylo 14:13 a očekávalo se další drama.

Začátek druhé půle byl dlouho vyrovnaný. Za stavu 19:18 domácí několikrát zakončili rychlý útok a odskočili na 22:18. Když se k tomu přidal zlepšený výkon v obraně a několik výborných zákroků brankáře, reagovali na tuto situaci hosté oddechovým časem. To se psala 47. minuta a na ukazateli svítil stav 27:19. Ani time out však hráčům Ostravy příliš nepomohl a to přestože měli výhodu přesilové hry. V následujících minutách Novoveselští zvýšili až na 32:22, což rozhodlo o poklidném závěru.

„Diváci mohli vidět velmi slušné utkání, s naprosto vyrovnaným prvním poločasem. Snažili jsme se od prvních minut hrát rychlou házenou a Ostrava s námi držela krok. Ve druhé části začali hosté fyzicky odpadat a nám se podařilo několik rychlých přechodů do útoku. Díky nim z nás spadla nervozita a začali jsme předvádět svoji hru. Klíčem k rychlým útokům byla výborná obrana. Pevně věřím, že se nám podaří na tento úspěch navázat i v dalších mistrovských utkáních,“ komentuje výkon svých svěřenců trenér Ladislav Materna.

Branky Nového Veselý: Pav. Najman 11, M. Hajčman 8, Petr Najman 4, Klíma 3, Bláha 2, Prokeš 1, K. Hajčman 1, Strejček 1, Kazatel 1, Hron 1. ŽK: 3:3. Vyloučení: 2:2. Poločas: 14:13.