Co se týče cen, dá se očekávat mírné zdražení, přibližně tři až čtyři procenta, ale nedotkne se to všech. Například celosezonní permanentky zůstanou na stejné ceně. Návštěvníci se mohou i v nadcházející sezoně těšit na všechno, na co jsou na „Fajťáku“ zvyklí, a to i co se týká akcí. „Budeme zase pořádat takzvané lyžování do jedničky, které mělo loni velký úspěch. Ale jen tak dvakrát, maximálně třikrát za sezonu, aby to lidem moc nezevšednělo. To v osm večer, vypneme vlek, upravíme sjezdovku, a lidé pak mohou od devíti do jedné v noci lyžovat na „manšestru“,“ doplnil Jiří Pálka.

Technický sníh chrlí i děla na sjezdovce na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě v těsné blízkosti Vysočina Areny. „Příští týden se má oteplit, tak to provoz ještě určitě nespustíme, a když to vyjde, tak snad v polovině prosince,“ vyjádřil se za provozovatele Karel Klapač. I na „Harusáku“ si letos lyžaři připlatí. „Tak plus minus do deseti procent,“ podotkl Karel Klapač.

Hromady sněhu přibývají i na sjezdovkách v Lukách u Jihlavy a na Křemešníku na Pelhřimovsku, které mají stejného provozovatele, tedy i společný skipas. „Zasněžujeme, co to jde, a uvidíme, jak to v příštím týdnu dopadne s tou hlášenou oblevou – sníh zatím necháváme na hromadách, aby pak tolik neodtál. Nějaké zdražení bude, ale také rozšiřujeme nabídku jízdného, aby si každý mohl vybrat, co mu nejvíce vyhovuje,“ přiblížila za provozovatele sjezdovek Magda Vaňková.

Už příští víkend si možná přijdou na své návštěvníci sjezdovky Šacberk u Jihlavy. „Zasněžujeme a do avizované oblevy začátkem příštího týdny bychom snad měli mít sněhu dost. Pokud počasí dovolí, do týdne bychom mohli spustit provoz,“ odhadl za provozovatele Pavel Havlíček. Ceník podle jeho slov ještě není kompletní, ale k mírnému navýšení cen vzhledem ke zvýšení vstupních nákladů dojde.

Vysočina Arena V novoměstské Vysočina Areně začali zasněžovat tento týden, sněžná děla jsou rozmístěna na několika místech. Při průjezdu po silnici z Vlachovic do Nového Města na Moravě a zpět by si měli řidiči dávat pozor, protože z důvodu zasněžování areálu je vozovka kluzká. Další technický sníh vyrobený již dříve je uložen v podzemním zásobníku pod vrstvou štěpky a v následujících dnech bude rozvážen na závodní tratě, kde se ve dnech 19. až 23. prosince odehraje Světový pohár v biatlonu.

Zasněžovat zatím naopak ještě nezačali v Dalečíně na Bystřicku. „Ještě počkáme, až se počasí trochu stabilizuje. Zdražovat asi o pár korun budeme, což je spojeno hlavně se zdražením elektrické energie,“ sdělil za provozovatelskou společnost Interski Ivo Doležal.

Nezasněžuje se zatím ještě v Novém Jimramově ani ve Svratce. A sněhová děla tuto lyžařskou sezonu vůbec neplánují vytáhnout v Karasíně u Bystřice nad Pernštejnem. „Rozhodli jsme se, že vzhledem k obecnému nedostatku vody nebudeme letos vyrábět technický sníh. Pokud tedy nenasněží, lyžovat se u nás nebude,“ vyjádřila se Michaela Jedličková z karasínské sjezdovky.

Jak to bude letos se sjezdovkou na v lesích přírodního parku Čeřínek na Jihlavsku, zatím není jasné. Původní provozovatel ukončil činnost, nový ještě nebyl ustanoven.