„Vypadá to zatím na lepší průměr, tak kolem dvaceti tisíc lidí,“ odhadl počet návštěvníků bystřického koupaliště šéf Areálu kultury a sportu v Bystřici nad Pernštejnem Zdeněk Mašík. Do rekordu z roku 2003, kdy rok staré koupaliště navštívilo 41 tisíc lidí, je to ale hodně daleko. „Tehdy byla jiná situace, kolem toho ke koupání moc nebylo. Nejhorší sezonu jsme naopak měli v roce 2006 s devíti tisíci návštěvníky,“ poznamenal Mašík.

V Bystřici předpokládají ukončení sezony koupaliště se závěrem prázdnin, i kdyby pěkné počasí přetrvávalo i v září. „Lidé už jsou vykoupaní do zásoby, už je to nebaví a chtějí zase dělat něco jiného. Navíc ze zkušenosti víme, že v září už o koupání nikdo nestojí. Nemá tedy smysl sezonu protahovat, to byly zbytečně vyhozené peníze za provoz,“ dodal Mašík.

S koupáním i po nástupu dětí do školy nepočítají ani ve Velkém Meziříčí. „Ke dnešnímu dni máme 25 tisíc návštěvníků, a pokud to počasí dovolí, pojedeme do neděle 2. září. Jakmile začne škola, lidé už o koupání nemají zájem. Neděláme už ani noční koupání, teď už lidé nechodí ani na večerní, když se večer ochladí,“ vyjádřil se včera odpoledne správce meziříčského koupaliště Palouky Karel Vidlák. I v Meziříčí mají do návštěvnického rekordu daleko. „Kdysi přišlo i čtyřicet tisíc lidí za sezonu, ale to se už tak deset patnáct let nestalo. Loni jsme měli 17 tisíc návštěvníků, předloni jich přišlo deset tisíc a před třemi roky 24 tisíc. Náklady na provoz jsou 1,2 milionu, sezona je tři měsíce, a zhruba bychom letos potřebovali ještě tak deset tisíc návštěvníků, aby nám to pokrylo náklady,“ odhadl Karel Vidlák.

Jako dobrou hodnotí sezonu i na koupališti v Řečici, kam jezdí také řada lidí z Nového Města i Žďáru. „Sezona není špatná, ale dnes je to podle předpovědi pravděpodobně poslední den, protože pak hlásí ochlazení. Dál se uvidí, pokud bude počasí a zájem, mohli bychom mít otevřeno i v první polovině září. Uvidíme, ale je pravda, že zájem lidí s končícími prázdninami klesá a hlavně záleží na tom, jestli svítí sluníčko. Když je teplo, ale pod mrakem, lidé se prostě koupat nejdou,“ sdělil za provozovatele koupaliště v Řečici Martin Drdla.