Součástí právě končících aktivit před budovou bývalého pivovaru jsou kromě rozšíření stávající kamenné terasy náležící k zámecké kavárně rovněž parkové úpravy prostoru mezi zámkem, Konventním rybníkem a stezkou na Zelenou horu. Vznikla tam síť mlatových a povalových stezek. Do budoucna přibude ještě drobný parkový mobiliář a herní prvky pro děti.

„Teď momentálně tam jsou jen mlatové cesty pro pěší, dřevěné molo, mostek přes Stržský potok a přes náhon, dále došlo k rozšíření terasy před kavárnou a přibyly schody ke Konventnímu rybníku,“ vyjádřila se za zhotovitele, firmu Gremis Michaela Králová. „Hotovo má být tento pátek 26. května,“ dodala ještě stavbyvedoucí Králová.

Na herní prvky a mobiliář si ovšem veřejnost ještě počká. Podle slov ekonomické ředitelky společnosti Kinský Žďár Taťány Šebestové uvažují o jejich umístění v horizontu šesti měsíců až roku. „Co se týká herních prvků pro děti, nepůjde o žádný plast či kov. Plánujeme do prostoru umístit herní prvky ze dřeva, chceme, aby zapadly do krajiny. Vzhledem k tomu, že se nejedná o levnou záležitost, sháníme nyní na akci finanční prostředky. Již jsme podali žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj,“ poznamenala Taťána Šebestová.

Jak dále řekla, návrh na konečnou podobu celého plenéru dostali od architektů. Projekt následně konzultovali nejenom se zástupkyní Národního památkového ústavu, ale rovněž s městským architektem Žďáru nad Sázavou Zbyňkem Ryškou. Cena prací se pohybuje v řádu několika set tisíc korun až milionu.