Výstavní prostory v Balinách zaplní látkové panenky, skřítci i loutky a nebudou chybět ani dřevěná autíčka, vláčky, papírové hry, skládanky a vystřihovánky. Svůj prostor dostanou také hračky historické ze sbírek okolních muzeí a od soukromých sběratelů. „Hračky a hry patří k základním, přirozeným projevům dětského chování a zprostředkovávají dítěti různými formami poznávání, učení, odreagování a pozitivní citový prožitek. Prostřednictvím hry získávají děti řadu zkušeností, které jsou pro ně důležité k začlenění do společnosti," říká Zdenka Poláková z Chaloupek. Kromě vystavených hraček bude pro děti připraven velký herní kout a tvořivá dílna. Jejich rodiče pak nejspíš ocení improvizovanou kavárnu.

Na celou dobu výstavy je nachystán rovněž bohatý doprovodný program. Výstavu zahájí divadelní představení, následující víkend se budou vyrábět hračky a v polovině prosince se uskuteční Chaloupecký jarmark, na kterém si návštěvníci zakoupí hračky přímo od vystavovatelů. V lednu bude výstava zakončena novoročním koncertem.

Výstava, již finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí, bude přístupná od 29.listopadu do 11. ledna o víkendech od 10 do 17 hodin a ve všedních dnech po objednání.