Na rozdíl od letošního roku chybí grant organizovaný sport pro dospělé sportovce. „O tomto grantu neuvažujeme, ani na něho nemáme prostředky," vysvětlila starostka Dagmar Zvěřinová.

Zatímco grant Volný čas 2014 je navržen ve výši 400 tisíc korun, v rámci Kultury 2014 chce radnice rozdělit zájemcům na základě žádostí 500 tisíc korun. K navýšení naopak došlo v případě grantu Sport 2014, který je určen na pořádání sportovních akcí a činnost oddílů mládeže. „Oproti letošním 3,1 milionu korun v něm bude 3,5 milionu. Jsem tomu rád, protože podle mého názoru se každému městu vyplatí investice do mládeže," poznamenal pro Deník druhý místostarosta Ladislav Bárta.

Radnice ale bude v příštím roce přísněji kontrolovat dodržení záměru, čerpání peněz a také vyúčtování akcí, v němž se setkávají často s chybami. „Apeluji na žadatele, aby si návrh grantových programů dobře přečetli. Nebudeme totiž akceptovat žádosti na další akce, každý z oddílů má již nyní vědět, co chtějí příští rok pořádat. Sponzoring rady města bude pro zcela výjimečné události," sdělila Dagmar Zvěřinová.

„O chybách ve vyúčtování chceme zájemce proškolit v týdnu od 16. do 20. prosince," dodal Bárta.