„Od dodavatele máme zatím garantováno, že termín dokončení stihne," řekl starosta Nového Města Michal Šmarda.

Stavba má být dokončena a předána 20. srpna. Ihned po tom nastoupí zaměstnanci školky. „Budou mít deset dní na to, aby všechno potřebné nastěhovali a stihli 1. září otevřít a zahájit provoz," sdělil Michal Šmarda.

Úpravy projektu, s nimiž se musí stavební firma vyrovnat, zahrnují neplánovanou výměnu oken u původní části budovy a další práce. „Zjistilo se například, že je potřeba změnit některé konstrukční prvky podlahy tak, aby to bylo staticky únosné. Změny nastaly také v případě střešní vazby. Původní budova je prostě už starší stavba, a některé věci se musely opravit," nechal se slyšet starosta Šmarda.

Parkoviště

Radnice ještě zvažovala, jestli některé z oprav dodatečně zahrnutých do projektu jsou nutné, nebo ne. „Ale nakonec jsme rozhodli, že jde o desetitisícové záležitosti, které bude lepší vyměnit teď," dodal místostarosta Stanislav Marek.

Původní vysoutěžená částka za přístavbu mateřské školy byla ve výši devatenácti milionů korun. „Vícepráce by se měly pohybovat do deseti procent. Ovšem díky nim zabráníme tomu, aby se muselo za rok nebo za dva znovu něco opravovat," vysvětlil starosta Nového Města Šmarda.

Rodiče dětí, zvláště těch, které nejsou místní a musejí dojíždět, zajímá také otázka volných parkovacích míst. Parkovací plocha před školkou se ale podle informací z radnice rozšiřovat nebude. „Projekt počítá pouze s využitím stávajících parkovacích míst," potvrdil Radek Fila z městského odboru investic a správy majetku.

Dojíždějící ale mají možnost využít novou odstavnou plochu, která vznikla za budovou novoměstského kina a se školkou těsně sousedí.

„Pokud by místa před školkou nestačila, mají rodiče dětí možnost parkovat za kinem. Tam je volných míst dostatek," popsal novoměstský starosta Šmarda.