Projekt S Bertíkem za dětským úsměvem se koná každý rok v řetězci prodejen Albert po celé České republice. Klade si za cíl zvýšit šance dětí na úspěšné uplatnění v samostatném životě po opuštění dětského domova.

Zákazník za každých sto korun, které utratí v supermarketu Albert, získá u pokladny jednoho Bertíka. Po ukončení sbírky jsou Bertíci sečteni a každý z nich se promění ve skutečných padesát haléřů. Finance pak putují do zařízení, s nimiž Albert navázal spolupráci.

„Letos jsme obdrželi celkem 46 353 korun. Stejně jako v předešlých třech letech si tuto částku dáváme stranou, jelikož šetříme na nové průlezky na zahradu,“ sdělila Miluše Řehůřková, ředitelka Dětského domova Rovečné.

Původně byly venkovní prostory vybaveny hracími prvky ze dřeva, ty se ale kvůli omezené trvanlivosti neosvědčily. „Rádi bychom proto průlezky kovové, jedna ale stojí zhruba sto osmdesát tisíc korun, takže budeme spořit ještě poměrně dlouho. Na jednu už ale máme našetřeno,“ podotkla Řehůřková.

Příspěvek obdržel díky projektu také Ústav sociální péče v Křižanově. Jedná se o částku ve výši 68 767 korun, o jejím využití se však teprve jedná.