„Rovněž bylo informováno okresní sdružení České lékařské komory,“ informovala o případu mluvčí Okresního ředitelství Policie České republiky ve Žďáře nad Sázavou Jana Martincová.

Česká lékařská komora obdržela kompletní materiály v závěru minulého týdne.

Verdikt do 30 dnů

„Veškeré podklady byly odeslány k rukám předsedkyně revizní komise, následovat bude řešení případu revizní komisí České lékařské komory,“ uvedl předseda Okresního sdružení České lékařské komory Žďár nad Sázavou se sídlem v Novém Městě na Moravě Pavel Jenerál.

„Rozsah postihu může být různý - od důtky až po vyloučení z lékařské komory, které znemožňuje vykonávat lékařskou praxi. Termín zasedání revizní komise není ještě znám, zpravidla se snažíme o řešení v co nejkratší době, to je asi do třiceti dnů. O rozhodnutí revizní komise budu informován,“ vyjádřil se Pavel Jenerál.

Laboratorní testy potvrdily, že novoměstská dětská lékařka, na kterou 14. ledna přivolal anonym policisty, protože měla ordinovat pod vlivem alkoholu, byla ve své ordinaci skutečně opilá. Podle policie tato skutečnost byla zřejmá už na první pohled.„Nebyla ani schopná nadýchat do přístroje na měření množství alkoholu v dechu,“ informovala tehdy policejní mluvčí Petra Šmídová.

Lékařku proto policisté vyzvali, aby se podrobila krevní zkoušce, s čímž oslovená žena souhlasila.

Test následně potvrdil přítomnost alkoholu v krvi, pětapadesátiletá žena měla v krvi více než tři promile alkoholu. Pediatričkou celá událost značně otřásla.„Nikdy bych nepracovala pod vlivem alkoholu, ordinační hodiny jsem ten den měla do deseti,“ vyjádřila se ještě před závěrem policejního šetření na svou obhajobu s tím, že policejní hlídka se do ordinace dostavila před polednem.

„Bylo mi tehdy hodně špatně, od předchozího dne jsem nic nejedla, a je pravda, že jsem si něco nalila. Ale bylo to až po pracovní době a nikoho jsem neohrozila,“ dodala na svoji obhajobu novoměstská lékařka.