„Primář Pilný ji obdrží na národním kongresu této společnosti už za svůj třetí titul. To se zatím nikomu v historii nepodařilo,“ informovala mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Publikace Chirurgie ruky je druhým a rozšířeným vydáním téže knihy z roku 2011. Ta patřila v roce vydání mezi nejprodávanější odborné tituly v České republice. „Tehdy jsme si s kolegou Romanem Slodičkou řekli, že nám taková kniha chybí a že bychom něco mohli napsat. Podobná publikace byla vydána naposledy v roce 1982, a ta byla věnovaná spíše vrozeným vadám a byla určena pro plastické chirurgy. Oslovili jsme tehdy dané specialisty, kteří jsou ve svých oborech špičkou a knihu dali dohromady. Tehdy to trvalo asi rok,“ vzpomněl Jaroslav Pilný na první vydání.

Druhé, rozšířené vydalo nakladatelství Grada v loňském roce. „To už bylo mnohem snazší, doplnění knihy trvalo asi půl roku,“ doplnil primář.

Knihu s názvem Jaroslav Pilný, Roman Slodička a kolektiv: Chirurgie ruky – 2., aktualizované a doplněné vydání, za kterou primář novoměstské ortopedie o víkendu v Olomouci převezme cenu za nejlepší letošní titul v oblasti ortopedie a traumatologie, loni v listopadu pokřtila žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková.