Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?

Kandidovat do Senátu jsem se rozhodl na základě návrhu lidí, kteří znají mé názory na situaci v naší vlasti a požádali mě, abych tyto názory a návrhy ke zlepšení stavu naší země prosazoval v Senátu.

Co považujete za nejpalčivější problém Žďárska, a jak ho chcete pomoci řeši

Příčinu problémů našeho regionu vidím ve ztrátě pracovních příležitostí. Od toho se odvíjí vše ostatní, například vylidňování regionu, nedostatek lékařů, mizerná silniční síť a další. Řešení: stát musí znovu začít hospodařit, tedy i plánovat, jak přivést práci do regionů, aby bylo osídlení a rozložení obyvatelstva rovnoměrné, nikoli jen od nás vybírat daně. Současná politika vede k tomu, že například Praha „praská ve švech“ a venkov tiše vymírá. V rámci obnovení potravinové soběstačnosti, musíme vrátit venkovu jeho funkci – živitele národa, místo dotovaného dovážení potravin ze zahraničí. V rámci dekolonizace naší země musíme podporovat vznik a provoz českých firem v regionu.

V jakém výboru horní komory byste chtěla působit a proč?

Jako právník a vlastenec se chci zapojit do práce ústavně-právního výboru. Chci podporovat a navrhovat zákony na obranu našich národních zájmů. Chci sjednocovat naší národně vlasteneckou scénu proti současné přesile politických figurek řízených nadnárodními korporacemi a jinými cizími zájmy.

Jak hodláte skloubit práci v Senátu s vašimi dalšími aktivitami a rodinou?

Práci v Senátu beru jako službu vlasti na plný a jediný úvazek. V dosavadním zaměstnání jsem již za sebe zajistil náhradu a žádné jiné veřejné funkce nevykonávám. Jsem si vědom náročnosti poslání senátora s vlasteneckými cíli a doufám, že čas strávený prací pro vlast rodině vynahradím ve volném čase.

Máte nějaké životní krédo?

Skutečně šťastný život může prožít jen poctivý a skromný člověk. Ti ostatní sice prožívají euforie, ale nikdy skutečné štěstí.