Kritická sitace panovala například v úseku mezi Novým Městem a Jimramovem, který se z větší části neudržuje chemicky.

Obávaný kopec za obcí Pohledec byl konečnou pro několik řidičů kamionů. „Potkal jsem tady jednoho cestou do Věcova a druhého, když jsem se vracel. Oba stáli těsně pod vrcholem, vozovka se tady nesolí a je leží na ní uježděná vrstva sněhu," popisoval řidič Petr Častka.

Problémy dispečeři hlásili například i na cestě ze Žďáru do Jihlavy v úseku Zhoř – Stáj. Své by o tom mohli povídat například šoféři autobusů. „Vynechané spoje byly mezi Panskou Lhotou a Brtnicí, Stájí a Měřínem a na lince Brtnice – Jihlava,“ uvedla mluvčí dopravní společnosti Icom transport Lenka Dostálová.

Hasiči kvůli silným poryvům větru (až 112 kilometrů za hodinu ve Žďárských vrších) měli rovněž práci. „V úterý ve tři hodiny ráno odstranila místní jednotka dobrovolných hasičů strom, který bránil v provozu v obci Kuklík,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Vítr bude v Česku i na Vysočině postupně slábnout, v příštích dnech se výrazně oteplí na dva až šest stupňů nad nulou. Na Žďársku bude oblačno, můžeme očekávat déšť se sněhem.