Premiér Mirek Topolánek dopoledne dorazil na Vysočinu. V deset hodin se zastavil na hodinovou návštěvu do Humpolce a pak se přesunul do krajského města. V sídle krajského úřadu ho přivítal hejtman Miloš Vystrčil a debatoval se členy Rady kraje Vysočina.

Poté věnoval chvíli novinářům a odpovídal na jejich otázky - na některé i vyhýbavě. Vyjádřil se třeba k auditu kolem osoby Jiřího Čunka. "V tuto chvíli mě to nezajímá," řekl Topolánek.

Došlo i na poničenou střechu kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Památka je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. "Vzhledem k významnosti památky ji budeme chtít zachránit," přislíbil.

Odpoledne pak Topolánek na jihlavské radnici ocení 24 záchranářů, kteří zasahovali při hromadné havárii na D1. "Do dálnice D1 bude stát i nadále investovat. Proměnlivé telematické tabude a další investice, které povedou k vyšší bezpečnosti považuji za cestu k lepšímu," zmínil. Na otázku Deníku, kdy by telematické zařízení na dálnici mohlo být instalováno ale Topolánek odpověď nenašel.